Pieluchy tetrowe to jedne z tych rzeczy, które są pomocne w wielu czynnościach, dlatego warto mieć kilka w wyprawce dla noworodka. Jakie są ich podstawowe zalety? Do czego można je wykorzystać?

Podstawowa rola pieluch

Żyjemy w czasach, w których ludzie mają większą świadomość ekologiczną, dlatego część rodziców decyduje się na pieluchy wielorazowe, mając na uwadze fakt, że te jednokrotnego użytku mogą rozkładać się nawet 100 lat. Podczas reklam słyszymy, że są to wynalazki nieprzepuszczające wilgoci. Nie powinno nas to zachęcać. Zastanówmy się jaka naturalna tkanina jej nie przepuszcza? Do skóry przylega bezpieczna włóknina, po niej jest wkład wyłapujący wilgoć, a na końcu znajduje się materiał, który z natury powinien być przewiewny. Otrzymujemy trzy warstwy o różnych zastosowaniach, stąd tak długi okres rozkładu. Pieluchy tetrowe ze względu na swój naturalny charakter, umożliwiają oddychanie skóry. Unikniemy w ten sposób podrażnień i odparzeń. Rozwój bakterii też jest dzięki temu utrudniony. Co więcej, można z nich korzystać wielokrotnie. Ma to bardzo duży wpływ dla naszego środowiska.

Pieluchy tetrowe podczas pierwszych kąpieli

Okazuje się, że dobrym pomysłem jest używanie pieluszek podczas kąpieli. Pierwsze spotkania z wodą są dla dziecka dużym przeżyciem. Przed włożeniem maleństwa do wanienki, można je okryć pieluszką. Dziecko nie czuje się takie bezbronne, ponieważ ma na sobie delikatną tkaninę. Dzięki temu pierwsze kąpiele przebiegają bez zbędnego płaczu i stresu. Są one wykonane z naturalnej bawełny, dlatego dobrze chłoną wilgoć, więc doskonale sprawdzają się także jako miękki ręcznik po kąpieli.

Nieoceniona pomoc w czasie karmienia

Pieluchy tetrowe mogą posłużyć jako ściereczki podczas karmienia niemowlaka. Początkowo dzieci mają problem z ulewającym się mlekiem. Dzięki chłonności tego materiału szybko można wytrzeć pokarm. Przydatna okaże się podczas wizyty w miejscu o dużej ilości bodźców. Niemowlak jest już ciekawym świata małym człowieczkiem, dlatego każdy dźwięk i kolorowe światło rozprasza jego uwagę. Pieluszka może posłużyć jako otulacz dziecka odgradzający otaczający świat od dziecka. Maluch może wówczas w spokoju konsumować mleko bez zbędnego rozpraszania. Warto rozważyć położenie tego kawałka materiału na ubraniu podczas odbijania dziecka. Uniemożliwi to pobrudzenie ulewającym się mlekiem.

Inne zastosowania pieluch wielorazowych

Poza klasycznymi zastosowaniami opisanymi powyżej jest jeszcze kilka innych. Przyda się zapas kilku sztuk podczas ciepłych dni. Maluszek lubi być okryty, a oczywistym faktem jest, że nie przykryjemy go polarowym kocem w upały. W postaci kocyka świetnie sprawdzi się pieluszka. Nie tylko zapewni poczucie bezpieczeństwa, ale ochroni przed promieniami słonecznymi i owadami, a przy okazji nie przegrzeje dziecka. Sprawdzi się także na wizytach u lekarza, jako podkład. Przychodnie to miejsca kolonii bakterii i wirusów, dlatego należy chronić swoje dziecko przed nimi. Przebieranie malucha należy zawsze wykonywać na pieluszkach wielorazowych. Jest to swego rodzaju bariera pomiędzy dzieckiem a drobnoustrojami. Rodzice często decydują się także na używanie ich do pieluch wielorazowych w postaci wkładu, utrudniającego wydostanie się wilgoci. Pieluchy tetrowe posiadają bardzo wiele zalet i zastosowań. Za kilka złotych otrzymamy nieocenioną pomoc, dlatego są niezbędnym elementem każdej wyprawki.