Dziennie tracimy od 80 do nawet 100 włosów i jest to zupełnie normalne. W miejsce tych, które wypadły pojawiają się nowe, zdrowsze i mocniejsze włosy. Jeśli jednak wypadanie jest nagminne, a włosy są zniszczone, łamią się i rozdwajają, wtedy warto sięgnąć po preparat na wypadanie włosów.

Po co stosować preparat na wypadanie włosów?

Przyczyny wypadania włosów mogą być przeróżne. Może to być niezdrowy tryb życia, nieprawidłowa pielęgnacja, stosowanie zbyt dużej ilości preparatów do stylizacji włosów, może to być także wynik problemów zdrowotnych, które warto sprawdzić u specjalisty. Po zdiagnozowaniu problemu i wyeliminowaniu czynników, które niszczą nasze włosy, warto sięgnąć po preparat na wypadanie włosów. Jest to kosmetyk, który ma za zadanie wzmocnić strukturę włosa, pobudzać cebulki i stymulować porost nowych, zdrowszych włosów. Dodatkowo hamuje problem nadmiernego wypadania, słabszych włosów. Obecnie na rynku znaleźć można szeroką ofertę preparatów na porost włosów. Ważne, aby dobrać odpowiedni kosmetyk do swoich potrzeb. Preparaty występują m.in. w postaci szamponów, ser, wcierek, olejków, odżywek, masek oraz ampułek. Wybór odpowiedniego preparatu w dużej mierze zależy od rodzajów włosów. Niezbędnym minimum każdej pielęgnacji włosów powinien być szampon i odżywka. Każdy dodatkowy kosmetyk powinien być dostosowany do rodzaju i grubości włosów. Ważne jest również czy włosy są farbowane, czy są codziennie prostowane lub poddawane częstym zabiegom fryzjerskim. Wszystkie te czynniki wpływają na wybór odpowiedniego preparatu do pielęgnacji.

Jak pory roku wpływają na wypadanie włosów?

Najcięższym okresem dla włosów, bez wątpliwości jest zima. Na włosy negatywnie wpływa nie tylko zimne powietrze na dworze, ale również suche powietrze z ogrzewanych pomieszczeń. Najgorszy wpływ na włosy ma jednak mróz. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zimą nie rezygnować z noszenia czapki. Pod czapką włosy również cierpią, ale nie w tak dużym stopniu, jak wystawione bezpośrednio na mróz. Skutki nadmiernego wypadania włosów najbardziej odczuwamy na wiosnę. Po zimie włosy są osłabione i zniszczone niską temperaturą. Jest to najlepszy czas na zadbanie o swoje włosy. Bardzo ważne jest przyjmowanie odpowiedniej dziennej dawki witamin, które zabezpieczą włosy przed nadmiernym wypadaniem. Latem natomiast nasze włosy narażone są na zbyt wysoką temperaturę, która ma także negatywny wpływ na włosy i na skórę. Dlatego warto zaopatrzyć się w preparaty do włosów z filtrami UV. Latem włosy należy także chronić przed solą, która ma na nie destrukcyjny wpływ. Aby zapobiec zniszczeniu włosów przez sól, należy po każdej kąpieli w słonej wodzie umyć je wodą słodką i delikatnym szamponem. Dodatkowo w ciągu upalnego dnia można włosy nawilżać mgiełką i chronić je pod kapeluszem lub chustką. Podczas jesieni włosom szkodzi silny powiew wiatru. Należy także pamiętać, że jesienią warunki pogodowe ulegają pogorszeniu, dlatego przed wyjściem z domu warto włosy związać, a dodatkowo stosować preparat przeciw wypadaniu włosów.