Kupiłaś najlepszy krem do twarzy, polecony przez kosmetologa. Sprawdziłaś jeszcze opinie w Internecie — bo nie był zbyt tani. Stosujesz drugi miesiąc i nic. Zero różnicy. Koszmar. Z kolejnym, kremem to samo. Nasuwa Ci się pytanie – czy moja skóra jest jakaś inna? Co jest nie tak?

Każda skóra jest inna i ma inne potrzeby, ale nie o to chodzi. Czy dobrze traktujesz swój krem? W jaki sposób go nakładasz, jak przechowujesz? Sprawdzałaś jego datę przydatności? Co robisz przed nałożeniem kosmetyku? Wszystko ma wpływ na skuteczność Twojego kremu nie tylko to, jaki ma skład.

Zanim nałożysz krem…

Na pewno pamiętasz, aby skóra była oczyszczona. Zmywasz dokładnie makijaż, myjesz twarz i dekolt specjalnym żelem, peeling od czasu do czasu. Pamiętaj, aby zanim nałożysz krem dokładnie umyć i spłukać ręce. Pozostałości innych kremów czy zanieczyszczenia mogą zmieniać działanie kremu lub zanieczyszczać skórę. Pilnuj również, aby mieć czyste włosy. Zarazki, kurz z całego dnia pozostają na włosach i w czasie snu przenoszą się na poduszkę, a stąd prosto na twarz. Krem ze słoiczka możesz nakładać również za pomocą jednorazowego wacika.

Gdzie trzymać krem?

W lodówce, w łazience, czy w sypialni? Wszystko zależy od wymogów producenta, jednak niewiele kremów wymaga przechowywania w lodówce. Najczęściej można je trzymać w temperaturze pokojowej. Najważniejsze, aby pilnować, żeby nie były blisko grzejnika i kranu tak, aby się nie ogrzewały i nie napłynęła do nich woda. Należy również stawiać kremy, jak i inne kosmetyki, z daleka od lamp i rur, które mogłyby cyklicznie ogrzewać produkt.

Sprawdź datę przydatności

Mimo, że krem do twarzy używamy codziennie, zawsze może się przeterminować. Wtedy najczęściej traci od swoje właściwości, ponieważ składniki aktywne ulegają utlenieniu i nie działają. Taki krem najlepiej jest wyrzucić, gdyż nie będzie z niego pożytku. Warto również pamiętać, aby podczas zakupów kosmetyków tak, jak podczas spożywczych, sprawdzić datę ważności produktu. Gwarantuje to nie tylko zakup skutecznego produktu, ale również bezpieczeństwo dla naszej skóry.

Mitem jest natomiast stwierdzenie, że skóra przyzwyczajają się do produktu. Co najwyżej potrzeby danej skóry mogą się zmienić na skutek zmian hormonalnych czy spożywania niezdrowych produktów. Pamiętajmy, że to skóra reaguje najszybciej na wszelkiego rodzaju skoki w bok w naszej diecie takie jak wysoko przetworzona żywność, słodycze czy ostre przyprawy. Najlepsze efekty daje połączenie zdrowego stylu życia z odpowiednią pielęgnacją.