Suplementy na włosy i paznokcie reklamowane są zarówno w kolorowych magazynach, jak i telewizji. Wizja pięknej fryzury sprawia, że panie regularnie po nie sięgają, jednakże czy warto? Przekonaj się czy pigułka szczęścia poprawia wygląd czy tylko zmniejsza wartość portfela.

Dlaczego tracimy włosy?

Badania jednoznacznie pokazują, że kobiety w Polsce regularnie sięgają po suplementy diety na włosy oraz paznokcie (przyznaje się do tego 7 na 10 zapytanych). Zniszczone włosy są efektem zbyt wielu koloryzacji, poddawaniu ich codziennemu suszeniu i prostowaniu, a także stresowi, który towarzyszy większości z nas. Wielokrotnie organizm stara się coś człowiekowi przekazać i odbywa się to właśnie przy pomocy wypadających włosów. Problem może pojawić się na skutek anemii, niedożywienia oraz braku wystarczających ilości witamin w organizmie. Wymienia się także problemy hormonalne, choroby skóry głowy, łysienie androgenowe, stres i używki. Kiedy problem zostanie już rozpoznany i wiemy dlaczego włosy wypadają należy przystąpić do konkretnych działań, które zmienią stan rzeczy.

W trakcie walki o lepsze oraz mocniejsze włosy należy działać na kilku frontach, które w połączeniu ze sobą przyniosą zadowalające efekty. Pierwszym z nich jest przyjmowanie suplementów diety na zdrowe włosy, które oczywiście przynoszą pożądane rezultaty. Ich zadaniem jest uzupełnić niedobór składników budulcowych włosa oraz witamin. Należy skontrolować skład i upewnić się, że wymieniony został wapń oraz witamina B, gdyż dobrze poradzą sobie ze wzmocnieniem włosa od wewnątrz. Preparaty z cynkiem sprawią, że skóra głowy będzie właściwie funkcjonować i nie będzie stwarzała jeszcze większych problemów. Aby budować mocne oraz błyszczące włosy należy więc sięgać po suplementy diety, gdyż uzupełniają one wszystkie składniki, których brakuje w trakcie budowy włosa.

Suplementy diety to jednak nie wszystko, gdyż konieczne jest również odbycie wizyty u fryzjera i stosowanie dobrej jakości kosmetyków. Odpowiedni szampon oraz odżywka regenerująca, a od czasu do czasu wykonana maseczka stanowią podstawę, która umożliwi zachowanie pięknych oraz lśniących włosów. W tym miejscu warto wspomnieć o wcierkach, które pozostawia się na włosach przez całą noc i po ich umyciu każdy jest w stanie zauważyć znaczną poprawę ich wyglądu. Wiąże się to z tym, że wszystkie składniki mają czas na wniknięcie w strukturę włosa, co doskonale wpływa na kondycję. Należy także zrezygnować z farbowania i regularnie podcinać końcówki.