Jak zaplanować zdrowe i bezpieczne wakacje "w drodze"

Czy planowanie podróży wakacyjnej rzeczywiście musi być skomplikowane? Naturalnie, że nie. Wystarczy tylko sporządzić listę najpotrzebniejszych rzeczy. Jeżeli jednak jest to wyjazd kamperem, musimy bardzo dokładnie go sprawdzić. Ważny będzie nie tylko przegląd techniczny.

Najczęstsze kontuzje seniorów - na co uważać we własnym domu?

Wiele starszych osób na co dzień doznaje problemów w poruszaniu się. Często zdarza się, że muszą przemieszczać się na wózkach inwalidzkich lub o kulach. Codzienne czynności sprawiają im trudność. W jaki sposób dostosować dom dla seniorów i osób niepełnosprawnych, aby żyło im się wygodniej?

Pieluchy wielorazowe – wady i zalety

Do niedawna pieluchy jednorazowe, a więc popularne pampersy, były najlepszymi przyjaciółmi każdego rodzica małych dzieci. Wszystko dlatego, że pieluchy jednorazowe są bardzo wygodne w zastosowaniu.

Jak zadbać o nasze dłonie zimą?

Dłonie to pewnego rodzaju wizytówka człowieka – dlatego należy przykładać szczególną wagę do ich właściwej pielęgnacji. Należy pamiętać, iż są one narażone na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, w związku z czym wymagają wyjątkowej pielęgnacji i ochrony.

Dlaczego witamina D3 jest tak ważna w okresie zimowym?

Według statystyk około 90% Polaków cierpi na niedobór witaminy D3, a niektórzy z nich nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Witamina D3 zwana jest "witaminą życia". Jej niedobór może bardzo negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego przyjmowanie jej w odpowiednich dawkach jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia.

Kiedy Twoja pociecha zacznie mówić?

Wypowiedzenie pierwszych słów przez pociechę wiąże się z wieloma emocjami. Rodzice zawsze czekają, będzie to „mama” czy „tata”, a może wymsknie się „baba”.. Nie należy jednak dziecka naciskać i wymuszać czy prowokować, gdyż każdy młody człowiek rozwija się w swoim tempie.

Kiedy Twój krem traci swoją moc?

Kupiłaś najlepszy krem do twarzy, polecony przez kosmetologa. Sprawdziłaś jeszcze opinie w Internecie — bo nie był zbyt tani. Stosujesz drugi miesiąc i nic. Zero różnicy. Koszmar. Z kolejnym, kremem to samo. Nasuwa Ci się pytanie – czy moja skóra jest jakaś inna? Co jest nie tak?
Subskrybuj Leczenie